Chrybka i suchość w gardle

Dziś z zupełnie innej beczki. Zostałam poproszona o przetestowanie produktu: Tonimer - płynu nawilżającego do gardła w sprayu.
Zgodziłam się  ponieważ zostałam poinformowania, że jest to produkt naturalny nie zawierający w swoim składzie chemii. Jednak chlorek cetylpirydynium mnie nie bardzo przekonuje :(

Spray zawiera:
wyciąg z czerwonych alg -  wykazuje  silne działanie nawilżające, oczyszczające,
łagodzące i bakteriostatyczne. Likwiduje stany zapalne błon śluzowych.
chitosan
-  wykazuje silne właściwości nawilżające. Wspomaga odbudowę, nabłonka błon śluzowych.
chlorek cetylpirydynium
- miejscowy antyseptyk stosowany do odkażania  błon śluzowych. 

"chlorek cetylpirydynium -  niszczy niektóre rodzaje bakterii i drożdży oraz do pewnego stopnia zapobiega rozmnażaniu się wirusów. W ten sposób łagodzi zapalenia jamy ustnej i gardła oraz hamuje rozwój poważniejszych stanów zapalnych wywołanych przez bakterie. Ponieważ chlorek cetylpirydynium jest substancją łatwo rozpuszczalną o niskim napięciu powierzchniowym, z łatwością przedostaje się także do trudniej dostępnych części gardła, zapobiegając rozwojowi bakterii"

wyciąg z drzewa herbacianego - działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
Wspomaga również metabolizm komórkowy i mikrocyrkulację.


Według producenta:
Płyn ten nawilża błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Zawiera składniki aktywne pochodzenia morskiego o silnych właściwościach nawilżających i łagodzących. Likwiduje uczucie suchości. Wspomaga odbudowę nabłonka błon śluzowych.  

Według mnie: 
Płyn jest w poręcznej buteleczce z atomizerem
i sprawdza się tylko u osób pracujących w pomieszczeniach klimatyzowanych. Mój mąż który pracuje właśnie w takich warunkach dodatkowo jeździ samochodem z klimatyzacją i faktycznie jemu ten spray przypadł do gustu. 
Myślę, że znajdzie on zastosowanie  także np. u nauczycieli, gdyż nawilża gardło i redukuje chrypkę.

Dla mnie ten spray jest nie przydatny - gdyż daje w ustach tylko delikatny miętowy posmak. 
Na ból gardła nie sprawdza się w ogóle - ból nie zmniejszył się ani troszkę :(
Ma lekki miętowy posmak, który na długo odświeża oddech i w tym można go stosować -  jako odświeżacza do ust - to jest jakiś pomysł no nie :)


cena: 16 złotych  
Cena niewielka, ale jako odświeżacz do ust to sporo. 

Czy go kupię? raczej nie :( wolę jednak naturalne metody.

Jeśli więc pojawi się chrypka, w naturalny sposób równocześnie nawilżam i odkażam gardło.

Płukanka z szałwii oraz rumianku Na pewno oczyści gardło z zarazków i podziała na nie jak antybiotyk. Herbatkę z szałwii i rumianku zalewam szklanką wrzątku i pozostawiam pod przykryciem na 15 minut. Następnie, po odcedzeniu, jeszcze letnim naparem płuczę gardło kilka razy dziennie.
Balsam z oliwy na chrypkę. 
Kilka razy w ciągu dnia wypijaj po łyżce oliwy z kilkoma kroplami soku z cytryny. W takim leczniczym „syropie” warto również maczać pieczywo, a potem powoli je przełykać. Działa to na gardło jak natłuszczająca, ochronna maseczka. 

Napój z siemienia lnianego Zmniejsza drapanie w gardle i nawilża je. 2 łyżki nasion zalej szklanką wrzątku i gotuj przez kwadrans na małym ogniu. Po przestudzeniu i wymieszaniu, ale bez odcedzania, wypijaj po szklance tuż przed snem. 

Mleko z miodem i masłemPij je rano tuż przed śniadaniem i wieczorem po kolacji. Do szklanki gorącego, przegotowanego mleka (minimum 2% tłuszczu) dodaj po łyżeczce miodu i masła (a także, jeśli lubisz, roztarty ząbek czosnku). Całość dokładnie wymieszaj. Taka mikstura z jednej strony nawilża gardło, z drugiej oczyszcza je z bakterii.




Komentarze

  1. moja siostra była z niego zadowolona, ale dość szybko się skończył.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to zależy nie mówię, że jest zły, ale jak dla mnie to nie widzę zastosowania :)

      Usuń
  2. Nigdy, przenigdy nie dodawaj miodu do GRĄCEGO mleka - niszczysz wszystko co dobre w miodzie, mleko musi mieć temperaturę odpowiednia do picia.
    A Tonimera chyba przetestuje, ponieważ po każdym przeziębieniu mam problemy z gardłem a w pracy nie mam czasu na domowe sposoby i może taki >PSIK< w gardełko pomoże.

    OdpowiedzUsuń
  3. pierwszy raz słyszę o tym specyfiku muszę go wypróbować:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz związany z postem. W przypadku pytań proszę o kontakt przez e-mail. Wszelkie reklamy w komentarzach - będę usuwać - to nie jest miejsce na reklamę!