Drzewoterapia - medytacja - mandale

Każdy z nas przechodził, przechodzi lub niestety może będzie przechodzić taki czas w swoim życiu, że czujemy się samotni, przytłoczeni codziennością, niezrozumiani. Nie mam tutaj recepty, jednej wskazówki, która sprawi, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko się zmieni. Wiem jednak co działa i co sprawi, że zobaczysz świat w zupełnie innych barwach. To o czym tutaj chce napisać to proces, który musi zajść w Twojej głowie. Po pierwsze mimo bólu, samotności, nieszczęść - stań na przeciwko lustra i powiedz kocham Cię. To wcale nie jest głupie, choć tak teraz sobie pomyślałaś/ pomyślałeś. Na początku będziesz zły na siebie. Odganiaj wszystkie myśli typu: co za gęba, ale się postarzałam. Słuchaj tylko pozytywnej wesołej muzyki  - nie słuchaj przygnębiających melodii - bo to tylko pogarsza Twój stan.
 

Wychodź na spacery na łąkę, do lasu - przytulaj się do drzew i czerp z nich dobrą, pozytywną energię. Latem chodź boso.


Sylwoterapia (inaczej drzewoterapia) to to jedna z najstarszych metod medycyny alternatywnej. Ważne jest aby  dotykać drzewa odkrytymi częściami ciała: czołem, dłońmi, stopami.Ważne jest też samo drzewo. Nie wybieramy drzew słabych i schorowanych. Gołym okiem musi być widać, że drzewo jest mocne i silne. 

Poniżej działanie różnych gatunków drzew - spis ten pochodzi ze strony: ekoprzyroda

BRZOZA uważana za najbardziej przyjazne drzewo człowiekowi – neutralizuje szkodliwe promieniowanie i tak jak buk – uspokaja, napełnia wewnętrznym spokojem. Brzoza może też wzmocnić nasz organizm, zlikwidować napięcia, przyspieszyć gojenie ran. Kontakt z tym drzewem polecany jest szczególnie osobom, które nie mogą pochwalić się dobrym samopoczuciem, i tym, którzy szukają inspiracji twórczej. Pomaga w leczeniu dolegliwości kobiecych, takich jak bóle miesiączkowe.

BUK pomaga odzyskać pewność siebie, uspokaja; pozytywnie wpływa też na naszą koncentrację, pobudza krążenie. Jeśli straciliśmy pogodę ducha, kontakt z tym drzewem pozwoli nam ją przywrócić. O przytuleniu się do buka powinni pomyśleć przede wszystkim pesymiści, osoby „po przejściach” oraz ci, którzy nie radzą sobie ze stresem. Pomaga w leczeniu bólu gardła, poprawia funkcję nerek. Pomaga przezwyciężyć nieśmiałość i własną słabość.

SOSNA – ma korzystny wpływ na układ oddechowy człowieka. Olejki eteryczne tego drzewa wykorzystuje się powszechnie w aromaterapii. Olejek terpentynowy wspomaga leczenie przewlekłych schorzeń oskrzeli z obfitą wydzieliną.

WIERZBA – działa przeciwbólowo oraz rozkurczowo.

LIPA sprawia, że nasz umysł lepiej funkcjonuje: jesteśmy bardziej twórczy, rozsądni, przepełnieni wewnętrzną harmonią, odprężeni, spokojni. Lipa to dla rodziny ochrona, dla artysty – źródło niekończącego się natchnienia. Stymuluje pracę układu oddechowego i krążenia. Jej obecność przy domach sprzyja rodzinnej harmonii.

DĄB wzmacnia organizm, poprawia krążenie krwi, przywraca energię życiową; kontakt z dębem polecany jest przede wszystkim osobom, które są przemęczone, były chore lub mają osłabiony organizm z innych przyczyn oraz tym wszystkim, którym chęć do życia uleciała jak z przebitego balonika.

JARZĘBINA – wpływa korzystnie na psychikę i pomaga w walce z nałogami.

KASZTANOWIEC oddala niepokoje, pomaga w bezsenności, przywraca wiarę we własne możliwości, twórczo wpływa na intelekt.

 

Powtarzaj sobie piękne afirmacje:

  • Miłość zaczyna się ode mnie
  • Jestem doskonała, taka jaka jestem
  • Przyciągam do swojego szczęście
  • Zasługuję na miłość

Oczyszczaj przestrzeń wokół - wyrzuć wszystko co popękane, zbite, brudne. 

Wyrzuć i oddaj potrzebującym rzeczy których nie lubisz i nie nosisz

Pal w domu kadzidła - tylko naturalne i najlepiej nasze rodzime zioła, jak np. wrotycz. Kadzidła bardzo fajne możecie kupić np. tutaj - klikOczyszczaj swoje ciało - rób peelingi z użyciem soli. Nie kupujcie specjalnej soli do rytuałów jak to jest opisywane. Wystarczy zwykła sól kuchenna ze sklepu spożywczego. 

Sól posiada silne właściwości ochronno-czyszczające. Kąpiel z solą idealnie pochłania negatywną energię Tym sposobem możemy oczyszczać biżuterię, nasze talizmany i kryształy.

 

Doskonałym sposobem na podniesienie niskich wibracji jest wpatrywanie się w energetyczne obrazy - mandale - które namalowane - a nie wydrukowane - mają silną energię. 

 


Mandale oznaczają „święty krąg” i reprezentują wszechświat, jedność, harmonię i całość. Jeżeli wykonane są przez odpowiednią osobę posiadają uzdrawiającą moc, która pozytywnie wpływa na naszą psychikę. Wpatrując się w mandale nie tylko doskonale się wyciszamy, ale zaczynamy odbierać energię z innej częstotliwości. Warto mieć mandalę przy sobie w formie biżuterii lub obrazu na ścianie czy nawet na biurku.  Bardzo dużo ludzi nie zdaje sobie sprawę z siły mandal. Dla większości jest to tylko zwykły okrąg wypełniony kolorami, wzorami.Każda mandale może mieć różną intencję, np. ochronną, ale też zdrowia, miłości, spokoju.

Tak samo jak w przypadku drzew także i tutaj nie można używać mandali zakupionych w Chinach, czy wydrukowanych z komputera. Prawdziwa mandal musi mieć energię, siłę i intencję z jaką została namalowana.

Ja polecam mandale które ręcznie maluje CZYSTA HARMONIA - link do strony na fb  - klik 

oraz link do bloga: klik 

Nastrojona pozytywnymi wibracjami, intencjami. Mandale które tam powstają są na prawdę czyste i energetyczne, zresztą sami zobaczcie:

 A teraz powiem Wam, że u mnie wyżej wymienione sposoby działają znakomicie. Czasami też zdarza mi się gorszy dzień. Jest mi smutno. Wtedy zawsze bransoletka którą mam na ręce przypomina mi, że to wszystko co się dzieje zaraz minie i będzie wszystko dobrze, bo ... 
 


Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz związany z postem. W przypadku pytań proszę o kontakt przez e-mail. Wszelkie reklamy w komentarzach - będę usuwać - to nie jest miejsce na reklamę!