Zdrowie i piękno zaklęte w oleju lnianym

By | listopada 24, 2011
O cudownych właściwościach oleju lnianego jak zwykle dowiedziałam się przez przypadek. Rozmawiałam w sklepie z zupełnie nie znaną mi starszą panią  - w wyniku rozmowy dowiedziałam się, że ma przeszło 80 lat i szok - buzie miała jak pupa niemowlęcia. Nie wytrzymałam i spytałam co robi, że w tym wieku (bez urazy) nie ma zmarszczek. Słuchajcie szok - takiej cery mogłaby jej pozazdrościć niejedna 40-latka. Moja mama nawet posądzała biedną staruszkę o operacje plastyczne a o botoks na 100%. A dowiedziałam się, że owa staruszka używa przez całe życie kremów, które sama robi z nagietka i codziennie zjada olej lniany. Czasami też robi z niego maseczki na twarz. Twarz tej kobiety mam do dziś przed oczami - jakby ją pokazali w telewizji - padły by wszystkie firmy produkujące drogie i chemiczne niby cuda!
zdjęcie: https://www.zdrowy-olej.pl/dieta-budwigowa

Jak widać i tym razem natura zwyciężyła. Oczywiście kremu z nagietka raczej robić nie będę, bo używam 100% naturalnych gotowych specyfików, ale olej lniany już kupiłam.
Olej lniany cudnie działa na włosy i cerę - skóra jest nawilżona, włosy i paznokcie wyraźnie wzmocnione.

1. Olej lniany stanowi ważną broń do walki z nowotworami!!! Zawarte w oleju lnianym składniki zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Badania laboratoryjne oraz te przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że kwasy omega-3 mogą zahamować raka piersi oraz zapobiec jego rozwojowi w innych organach. 
2. olej z siemienia lnianego także skutecznie przeciwdziała miażdżycy, zawałowi serca, chorobie nadciśnieniowej.Zakończone niedawno 5- letnie badania wskazują, że kwasy omega-3 zapobiegają skutecznie powtórnemu zawałowi serca, działają antyarytmicznie.
3. Olej z siemienia lnianego zmniejsza występowanie różnego rodzaju przewlekłych stanów zapalnych, w tym zapalenia stawów, zapalenia okrężnicy, jelita grubego itd. 
4. olej odtłuszcza wątrobę i powoduje usuwanie tłuszczu z komórek tłuszczowych
 5. Olej lniany wzmacnia, regeneruje i osłania błony śluzowe na całej długości układu pokarmowego i wydalniczego.  
6. Stwierdzono, że dzieci kobiet, które w ciąży uzupełniały swoją dietę kwasami omega-3 wykazują wyższy poziom inteligencji od innych swych rówieśników aż o 19 %
7. Olej lniany łagodzi objawy menopauzy i wspomaga czynności macicy, przez co może być stosowany w leczeniu bezpłodności. 
8.  Pomocniczo przy leczeniu bezpłodności i w schorzeniach prostaty
 9. Olej poprawia ogólny stan skóry, zapobiega jej wysuszaniu, powstawaniu wyprysków i stanów zapalnych, wpływa korzystnie na stan włosów i paznokci.  *źródło: drmichalak 


Jak wobec tego spożywać olej?
Najlepiej w postaci pasty. Mieszamy biały ser twarogowy z olejem lnianym przez 5 minut najlepiej blenderem- dodajemy jogurt i gotowe. Do smaku możemy dodać ugotowaną kaszę jaglaną i ugotowane jabłko oraz zmielone siemię lniane. Pasta jest naprawdę smaczna. Należy przechowywać ją w lodówce i jeść kilka łyżeczek w ciągu dnia.

A może zewnętrznie? 
Pielęgnacja skóry suchej i skłonnej do zmarszczek!!!
Kilka kropel świeżego oleju lnianego rozprowadzamy na skórze i pozostawiamy na ok. 20 - 30 minut.
Maseczkę usuwamy wycierając delikatnie skórę miękkim ręczniczkiem. Resztki oleju same wchłoną się po kilkunastu minutach.
Idealny dodo pielęgnacji dekoltu i szyi. Olej lniany jest jednym z najbogatszych w składniki odżywcze. Niestety jest nietrwały szybko ulega utlenianiu i z tego powodu nie znajduje zastosowania w wyrobach kosmetycznych.

 Z innej beczki!
- troszkę teorii dla zainteresowanych :)

Niewątpliwie wielką pionierką w dziedzinie leczenia olejem lnianym była dr Budwig, która  przez 50 lat leczyła w Niemczech chorych na raka, osiągając czasem oszałamiające rezultaty. Ponoć potrafiła doprowadzić do całkowitego wyleczenia osobę, której lekarze dawali dni, a nawet godziny życia.
Pokrótce powiem tylko, że opracowana przez dr Budwing dieta opiera się na:
  • Spożywaniu świeżych produktów
  • Wyeliminowaniu  produktów chemicznie konserwowanych, czy też z chemicznymi dodatkami (np. z glutaminianem sodu, polepszaczami w pieczywie).
  • Podstawowym i jedynym tłuszczem w diecie dr Budwig jest olej lniany tłoczony na zimno, nieoczyszczony, wysokolinolenowy.
  • Olej lniany należy spożywać codziennie w postaci PASTY, gdyż spożywany samodzielnie nie daje takich efektów leczniczych.
  • Pić około dwóch litrów wody dziennie (filtrowanej lub źródlanej).
  • Na pół godziny przed każdym posiłkiem należy wypić przynajmniej pół szklanki wody lub świeżego soku owocowego.
  • Jak najdłużej w ciągu dnia przebywać na świeżym powietrzu, jeśli to możliwe w słońcu.
  • Oleju lnianego zimno tłoczonego nie można używać do smażenia
Dieta dr  Budwig znalazła zastosowanie w leczeniu następujących schorzeń:
1. nowotwory łagodne i złośliwe,
2. arterioskleroza,
3. atak i zawał serca,
4. arytmia,
6. obtłuszczenie watroby,
7. astma oskrzelowa,
8. problemy trawienne,
9. wrzody żołądka,
10. schorzenia prostaty,
11. artretyzm,
12. wszelkie problemy dermatologiczne,
13. schorzenia wieku starczego,
14. problemy z nauką i pamięcią (aktywizacja pracy mózgu),
15. stwardnienie rozsiane,
16. reakcje autoimmunologiczne,
17. schorzenia woreczka żółciowego,
18. cukrzyca,
19. wady wzroku i słuchu,
oraz jako odżywka dla niemowląt i dzieci źródło:primanaturaNowszy post Starszy post Strona główna