Refleksoterapia stóp czyli leczniczy masaż

By | marca 09, 2012
Jak już wiecie z wcześniejszych moich postów chodzę na zabiegi do mojego terapeuty-dietetyka. Jednym z elementów wizyty jest m.in. masaż stóp - który niestety wcale nie należy po przyjemnych. Momentami ból wywołany uciskiem na chory narząd, którego receptor jest na stopie jest trudny do zniesienia. Jednak rezultaty są zaskakujące. 

 
źródło: google
Przed zabiegiem stopy należy wymoczyć w wodzie z witaminą C, następnie mocno natłuścić przez co stopy nie będą podrażnione. 
Jak to teraz czytacie to na pewno odechciało się Wam masażu stópek - otóż jest zasada: "
TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA"   
więc jak macie jakieś dolegliwości z którymi lekarz sobie nie radzi warto się wybrać na taki masaż a potem robić go samemu w domu. Ja jednak oddaje się w ręce specjalisty a między wizytami sama uciskam wskazany przez niego punkt.

źródło: akupresura.orgfree.com

źródło: akupresura.orgfree.com
Zabieg masażu stóp trwa około godziny na obie nogi - po takim seansie wrażenie jest jakbyśmy się zderzyli z tramwajem. Jednak po kilku godzinach wszystko wraca do normy. 

Czy wiesz, że:
Metoda ta może też pomóc wykryć schorzenie. Bolesny, wrażliwy punkt na stopie informuje o zaburzeniu przepływu energii. Jeśli któryś z organów lub układów jest zaburzony, odczuwamy w tym obszarze podczas masowania ból. 
Badając palcami ów punkt można również stwierdzić jak zaawansowana jest dolegliwość. Im mocniej podczas masażu boli, tym bardziej uszkodzona jest odpowiadająca danemu receptorowi część ciała.


Nowszy post Starszy post Strona główna