VICKS DROPS MIÓD cukierki do ssania

By | listopada 12, 2013 2 komentarze
Zostałam poproszona o przetestowanie dropsów marki Vicksa ponieważ miałam już wcześniej do czynienia z tą marką to się zgodziłam. Cukierki nie zawierają aspartamu jak większość cukierków do ssania i za wielki plus. Dropsy mają bardzo prosty skład:
Sacharoza, 
syrop glukozowy - (lepiej jednak gdyby zamiast cukrów użyty zostałby np. ksylitol) 
miód - 8%, 
mentol, 
olejek eukaliptusowy

plus za to- że lista składników nie jest na pół strony :)Przyjrzę się im jednak nieco bliżej:
Syrop glukozowy - To oczyszczony i zagęszczony roztwór cukrów prostych oraz niskocząsteczkowych wielocukrów, otrzymywany przez enzymatyczną hydrolizę skrobi. Stosowany jest przede wszystkim w przemyśle cukierniczym. Nadaje produktom subtelny, słodki smak, wpływa na ich trwałość oraz barwę, a także nadaje wyrabianej masie połysk i plastyczność. Uważa się, iż syrop glukozowy nie wpływa negatywnie na organizm człowieka, ale jego obecność sprzyja otyłości - dlatego lepiej unikać

Sacharoza -  czyli popularny „cukier stołowy”. Sacharoza to dwucukier, składający się z cząsteczki glukozy i fruktozy. Źródłem sacharozy są buraki cukrowe (kraje o klimacie umiarkowanym) lub też trzcina cukrowa (kraje podzwrotnikowe). Sacharoza jest źródłem łatwo dostępnych kalorii, często określanych jako „puste”.
Większość sacharozy przeznaczona jest do bezpośredniego spożycia, jako środek słodzący i utrwalający produkt (np. dżemy).


Miód  - stosuje się go w postępującym zaniku śluzówki górnych dróg oddechowych, w nieżycie tylnej ściany gardła i więzadeł głosowych oraz chrypce. Leczenie za pomocą miodu prowadzi do stopniowego ustępowania suchości w gardle, właściwego nawilżenia błon śluzowych, a także zanikania ropnej wydzieliny.


Olejek eukaliptusowy wspomaga leczenie przeziębień oraz zapalenia oskrzeli i górnych dróg oddechowych. Ze względu na działanie pobudzające ruchy rzęsek i upłynniające śluz, olejek udrażnia kanały nosowe w czasie kataru oraz ułatwia odkrztuszanie. Ma łagodne działanie napotne i przeciwgorączkowe. Jest pomocny w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej oraz przy opryszczce. Olejek eukaliptusowy jest również składnikiem wielu produktów stomatologicznych i spożywczych odświeżających oddech.Podsumowując:

Małe słodkie cukiereczki które są pomocne w suchości w gardle i lekkim drapaniu. Przy mocniejszych dolegliwościach dropsy sobie  nie poradzą.  Vicks Drops mają w składzie olejek eukaliptusowy i metol, które inhalują drogi oddechowe i umożliwiają swobodne oddychanie dając przy tym uczucie świeżości.
Dropsy te kupisz w każdej aptece 

Do tej pory stosowałam tylko Maść VapoRub  firmy VICKS

http://www.aptekamalinowa.pl/files/products/20121018170913_vicks_vaporub_masc.jpg

którą zawsze używam smarując klatkę piersiową i plecy gdy tylko mój synek był chory. Maść ta przynosi dużą ulgę gdyż łagodzi podrażnienia i stany zapalne górnych dróg oddechowych. Ułatwia oddychanie. i przywraca drożność dróg oddechowych. 

Sama nie raz stosowałam tą maść także u siebie - gdyż wspaniale spełnia swoje zadanie przed snem - ułatwia oddychanie i lekko rozgrzewa.

W swoim składzie zawiera: Levomentol, Kamfora, Olejek eukaliptusowy i Olejek terpentynowy.
100 g Vicks VapoRub zawiera 2,75 g mentolu, 5 g kamfory, 1,5 g olejku eukaliptusowego, 5 g olejku terpentynowego.
Inne składniki leku to: tymol, olejek cedrowy, wazelina biała.

 

Poniżej produkty VICKS,

 których osobiście, prócz maści nie stosowałam ;)

 


 Na stronie VICKS można też znaleźć wiele bardzo ciekawych informacji na temat zdrowia

szczegóły tutaj - klik

 

 


Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdy komentarz związany z postem. W przypadku pytań proszę o kontakt przez e-mail. Wszelkie reklamy w komentarzach - będę usuwać - to nie jest miejsce na reklamę!