REVE DE PROVENCE Organiczny szampon do częstego stosowania dla włosów cienkich i przetłuszczających się

By | środa, maja 01, 2013 Zostaw komentarz
Oj dawno tutaj nie pisałam - strasznie mi wstyd. Ostatnio dużo się działo i blog spadł na dalszy plan. Aby się zrehabilitować dziś opiszę moją recenzję organicznego szamponu. Przy wyborze tego szamponu ujawniła się moja poznańska dusza - bo pojemność 1 litra organicznego szamponu za cenę 49 złotych przesądziła o jego wyborze.
Butla jest gigantycznych rozmiarów, zakończona wygodną i higieniczną pompką - dzięki której bardzo łatwo odmierzyć odpowiednią ilość. Oczywiście jak zawsze wielka butla ma swoje dobre i złe strony - zła to taka, że nie można jej ze sobą zabrać, ale ja jakoś nigdzie się na razie nie wybieram.

Szampon bardzo dobrze oczyszcza włosy - szczególnie przetłuszczające jak moje - są bardzo puszyste i wyraźnie świeże. Lubię ten szampon jednak jest on idealny dla tych którzy chcą mieć więcej na głowie. Po umyciu tym szamponem mam znacznie więcej włosów na głowie, a mam ich sporo i efekt ten średnio mi się podoba :( Jednak mimo to lubię go używać ponieważ nie muszę myć głowy codziennie - włosy znacznie mniej się przetłuszczają. No i ma jeszcze jedną zaletę - uwielbiam olejować włosy - a  z tym szamponem nie mam problemów ze zmyciem oleju.
Już przy pierwszym myciu - cały olej jest zmyty.
Szampon ładnie pachnie cytrynową nutą.
ZALETY:
  • Nawilża włosy, sprawia że idealnie się rozczesują i nie elektryzują. 
  • Włosy po umyciu są sypkie, gładkie, przyjemnie pachną
  • Bez trudu zmywa wszelkie oleje już za jednym razem
  • Bardzo dobrze się pieni
  • Oprócz objętości przedłuża świeżość - włosy się mniej przetłuszczają

Dla kogo?
Dla  włosów cienkich gdyż wspaniale zwiększa ich objętość.
Dla włosów przetłuszczających się, bo na długo je odświeża bez konieczności codziennego mycia


Posiadaczki włosów kręconych będą zawiedzione - chyba że użyją odżywki Alepi - klik - inaczej jest spory problem ze skrętem naszych loczków przy bardzo zwiększonej objętości. Ja aby móc pokazać się ludziom używam właśnie w/w odżywki (tylko na końcówki tak ok. 15 cm) wówczas zyskuję piękne skrętne loki i na dodatek na długo są świeże u nasady z czym mam problem.


Składniki:

Woda z kwiatów lawendy wąskolistnej.  Zawiera flawonoidy, w tym luteoline, garbniki, kwasy fenolowe i niewielkie ilości olejków eterycznych. Posiada właściwości przeciwzapalne, regeneujące, przyspieszające gojenie ran i oparzeń. 

Ekstrakt z ziarna owsa - zapewnia nawilżenie, nadaje włosom blask.

Ekstrakt z nagietka lekarskiego - to sprawdzony ludowy środek w profilaktyce problemów z włosami i skórą głowy o szerokim spektrum działania. Pobudza przemianę materii, zapobiega łupieżowi i łysieniu, co ma szczególne znaczenie dla włosów ze skłonnością do przetłuszczania.


99,49% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.
11,87% wszystkich składników pochodzi z upraw ekologicznych.
Nie testowane na zwierzętach.
Opakowanie nadaje się do recyklingu.

Szampon zawiera następujące certyfikaty:


Cosmebio logo Zielone: min.95% składników są naturalne lub pochodzenia naturalnego, min. 95% składników roślinnych są ekologiczne, min.10% gotowego produktu składniki są ekologiczne.ECOCERT jest oficjalnie uznaną instytucją dokonującą kontroli i wydającą świadectwa weryfikujące dostosowanie produktów ekologicznych do wymogów stawianych takim produktom w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych.
Jest instytucją akredytowaną przez COFRAC, USDA i MAFF. Znak ECOCERT jest jednym z głównych znaków potwierdzających czystość ekologiczną , cieszącym się reputacją i zaufaniem zarówno wśród konsumentów, jak i producentów towarów naturalnych.

Znakiem "ekologiczne i biologiczne kosmetyki" mogą być oznakowane produkty, w których ilość stosowanych surowców pochodzenia naturalnego wynosi przynajmniej 95%, z których również przynajmniej 95% musi pochodzić z upraw biologicznych.
Określeniem "biologiczny kosmetyk" są opatrzone produkty, których surowce naturalne pochodzące z biologicznych upraw stanowią przanajmniej 50%.
Pozostałe kryteria stosowane przy kontroli obu klas produktów:  
* zakaz stosowania surowców (roślinnych, jak i zwierzęcych) modyfikowanych genetycznie 
* surowce pochodzenia zwierzęcego uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (np.mleko, miód) 
* zakaz testowania produktu końcowego na zwierzętach  
*rezygnacja z syntetycznych substancji zapachowych i barwiących 
*zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej 
* jako konserwanty dozwolone są m. in. następujące substancje: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole 
*w celu odkażenia surowców do produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego, rezygnacja z radioaktywnego naświetlania.

Organiczny szampon
możecie
 zobaczyć i kupić

TUTAJ
 jeżeli w zamówieniu wpiszecie kod kp-1231
                       zyskacie aż 5% rabatu :)

POLECAM!!!


KATEGORIA szampon
DLA KOGO włosy cienkie, przetłuszczające się
ZAPACH przyjemny z nutą cytrynową
CENA 99 zł (bez rabatu) za 1000 ml !!!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdy komentarz związany z postem. W przypadku pytań proszę o kontakt przez e-mail. Wszelkie reklamy w komentarzach - będę usuwać - to nie jest miejsce na reklamę!