Naturalne odświeżacze samochodowe :)

By | października 06, 2011
Odświeżacze samochodowe - też mogą być naturalne !Ten kto ma samochód na pewno kupił całą stertę choineczek, kwiatuszków i innych wspaniale pachnących odświeżaczy.Wiem, bo robiłam dokładnie tak samo. Później w gratisie dostawałam ból głowy :( Niestety lepiej późno niż wcale, ale już wiem, że te silne bóle były związane właśnie z moimi pachnidełkami.
Odświeżacze powietrza  mogą  powodować  duszności, bóle głowy, wymioty, zaburzenia widzenia, a nawet utratę przytomności. Objawy nie zawsze muszą być wyraźne i tak drastyczne, lecz warto wiedzieć, iż działanie środków chemicznych może przyczynić się do ogólnego większego zmęczenia kierowcy i spowolnienia reakcji. Jak widać przyjemny zapach pobudzający nasz zmysł węchu, wcale nie musi być korzystny dla całego organizmu.  
                  Jednak kto powiedział, że musimy rezygnować z tej przyjemności.

Moim  (powiem bardzo skromnie) odkryciem są mydełka które wieszam w samochodzie - w sympatycznych woreczkach, nawet nie przypominają mydełek. Moich pasażerów (teraz zabrzmiało jakbym miała taksówkę hihihihihi)  bardzo, ale to  bardzo intrygują i prawie każdy kto ze mną jedzie pyta co to jest i skąd to mam?

Czy wiecie, że ...
Szkodliwe substancje substancje chemiczne, które wdychamy  mogą być groźne dla zdrowia. Na jesieni ubiegłego roku BEUC przetestował 76, powszechnie używanych odświeżaczy powietrza, a wyniki badań pokazały, że są to raczej "zanieczyszczacze" niż odświeżacze, stwarzające realne zagrożenie dla użytkowników o podwyższonym stopniu ryzyka, jak astmatycy, dzieci i kobiety w ciąży. Badane produkty zawierały tak groźne substancje, jak toulen, glycol, benzen, formaldehyd, których negatywne oddziaływanie na organizm zostało udokumentowane. Co do większości z nich Światowa Organizacja Zdrowia zaleca daleko idące ograniczenia w stosowaniu. W zdumienie wprawia fakt, że z jednej strony rządy przeznaczają niemałe środki publiczne na ograniczenie poziomu np. benzenu na obszarach zurbanizowanych, a z drugiej strony jest to składnik produktów, które znajdują się w każdym supermarkecie.

Stwarzają one realne zagrożenie głównie dla użytkowników o podwyższonym stopniu ryzyka, czyli dla alergików, astmatyków, dzieci i kobiet w ciąży. Powodem tego zjawiska jest skład chemiczny odświeżaczy powietrza. Niektórzy alergolodzy twierdzą jednak, że nawet zdrowy człowiek po dłuższym okresie przebywania w otoczeniu przepełnionym powyższymi substancjami może dostać uczulenia. Niestety powierzchnia auta jest stosunkowo mała, a zapachy bardzo intensywne i długotrwałe. Te czynniki powodują, iż natężenie szkodliwych substancji chemicznych w samochodzie jest duże i przyspiesza ewentualne niekorzystne działanie.


To co więc najlepiej stosować?

Ja używam tak, jak wspomniałam mydełek z Biolandera
Niewątpliwym faworytem jest FENIQIA TUTAJ - piękny zapach i bardzo oryginalnie dekoruję wnętrze mojego auta. Tą cudnie pachnącą kulę można umieścić w woreczku i zawiesić lub umieścić tak jak ja w przegródce na drobne monety - koło skrzyni biegów :)
WOW! jak pięknie.
Ps. Moje mydełko mam bardzo długo - sami wiecie bo pisałam już o nim nie raz - wędrował już po całym moim domu: pięknie pachniało w łazience, szafce, garderobie a teraz w moim aucie :)))
I cały czas pachnie i pachnie - szok!


Nowszy post Starszy post Strona główna