Feng Shui - jak przyciągnąć bogactwo i miłość?

By | wtorek, października 25, 2011

W dosłownym tłumaczeniu FENQ SHUI - oznacza: "woda i wiatr"ponieważ wiatr i woda kształtują krajobraz i symbolizują przepływ energii. Jest to chińska tradycja, która liczy sobie 7 tysięcy lat z górą.Chińczycy wierzą, że otoczenie, w jakim przebywa człowiek, a raczej energia, która mu towarzyszy ma niebagatelny wpływ na jego losy. Feng Shui to taka sztuka aranżacji wnętrz, która swój początek ma właśnie w starożytnych Chinach, i  ma prowadzić do właściwego przepływu energii oraz zapewnienia pomyślności we wszystkich dziedzinach życia.

Woda  to jeden z pięciu elementów w sztuce feng shui.  Pomaga osiągnąć powodzenie i symbolizuje pieniądze. Woda, a szczególnie płynąca, odpowiada za szczęście, zdrowie i karierę. W wielu religiach uważana jest za świętą i życiodajną. Feng Shui wykorzystuje często fontanny pokojowe, bardzo ważne jest jednak, aby woda w nich płynąca była czysta, dlatego należy o to odpowiednio zadbać. Fontanny, obok tego, że sprzyjają bogactwu, zdrowiu i karierze, nawilżają pomieszczenia, w których się znajdują. To zaś bardzo pozytywnie wpływa na drogi oddechowe, zwiększa odporność na przeziębienia. Ustawienie w domu niewielkiego źródełka podnosi potencjał energetyczny. Woda wpływa na nas pozytywnie niemal w każdym miejscu poza sypialną!!! Poziom energii podnoszą również obrazy albo fototapety z wodospadami - jednak to mało eleganckie! Bardziej subtelne i oryginalne są małe fontanny.

Mała fontanna w strefie południowo - zachodniej może być także bardzo pomocnym miłosnym remedium. Płynąca woda odświeża powietrze oraz wspomaga przepływ energii  w miejscu, gdzie jest umieszczona.
Dobrze jest mieć
w domu czy w biurze fontannę, 
ponieważ „wprowadzenie wody do domów lub biur niemal
zawsze pociąga za sobą przypływ pieniędzy”.Kilka miesięcy temu znalazłam wspaniałe i bardzo oryginale fontanny - jednak nie były one dostępne w Polsce. Dziś jedną z nich odkryłam w sklepie BIOLANDER. Jest cudowna - idealna do nowoczesnego pomieszczenia.


KATEGORIA wystrój wnętrz
DZIAŁANIE relaksacyjne
CENA 160 zł

Prawda, że jest piękna i bardzo oryginalna?


Nowszy post Starszy post Strona główna